Rady a tipy
Víte, na co se nejčastěji ptají u pohovoru? A jak odpovědět?
Existuje jedna univerzální rada: buďte přirození, nemějte strach a nelžete a nehledejte v otázkách složité záludnosti. U pohovoru se vás otázkami nesnaží rozhodit, prostě chtějí poznat, jaký jste člověk a čím můžete být pro firmu přínosem.
S fotkou nebo bez? To je oč tu běží!
Má nebo nemá být součástí životopisu fotografie uchazeče o práci? To je otázka, o kterou se odborníci často přou. Shrneme důvody pro i proti a vysvětlíme, proč doporučujeme fotku nevynechat.
Když se živíte rukama, nejlepším životopisem je přehled, pro koho jste pracovali
Je řada povolání, kde vám bude stačit jednodušší verze strukturovaného životopisu. Víc za vás totiž mluví vaše práce. Je ale dobré mít základní přehled o tom, kde jste pracovali, než dostanete pozvání na pohovor nebo vám budoucí nový zaměstnavatel zavolá, že by rád, abyste nastoupili.
Motivační dopis může rozhodnout, jestli vás pozvou na pohovor
Napsat ho je vlastně jednoduché. Měl by obsahovat všechno, co už teď je na vás zajímavé a důležité a proč stojí za to nabídnout vám práci. Háček je v tom, že musíte vystačit s malým počtem slov.
Před pracovním pohovorem se připravte, pak už to půjde snadno
Když vás pozvou na pohovor, máte z půlky vyhráno! Váš životopis zaujal mezi desítkami, možná stovkami konkurentů a před vámi je první kolo, ve kterém můžete zazářit.
Životopis pište jako reklamu: ve stručnosti prodejte to nejlepší
Správně napsaný životopis otevírá cestu k dobré práci. I když zásady pro jeho sestavení nejsou nijak složité, pořád dostávají personalisté do e-mailu stovky neskutečných výtvorů. Věřte, že i kdybyste byli kombinací Alberta Einsteina a Madony, se špatným cévéčkem práci snů nedostanete. Pojďme si projít ta nejzákladnější pravidla.